Maanam „Ta noc do innych jest niepodobna”

Maanam zapisał się na stałe w historii polskiego rocka, a utwór „Ta noc do innych jest niepodobna” jest tego najlepszym przykładem. Piosenka melodyjna, poetycka i z sensem.

Utwór o miłości i dorastaniu (ale nie do końca). Idealnie wpisuje się w historię zespołu Maanam, jak i życie nieodżałowanej Kory. Wciąż aktualne przesłanie. Poniżej wykonanie z ostatniego koncertu zespołu Maanam, które choć sfilmowane po amatorsku, pokazuje potencjał solistki i moc tej piosenki. Wspaniała propozycja do posłuchania podczas majówki!

Krótko o „Ta noc do innych jest niepodobna”

Nie bez powodu prezentuję Ci tę piosenkę właśnie dzisiaj. Dwa lata temu Poszum opisał film „Wielka majówka” a „Ta noc do innych jest niepodobna” stanowi motyw przewodni tamtej produkcji (zachęcam do przeczytania wpisu o filmie). Klimat jest nie do podrobienia.

Jeśli jakimś cudem jeszcze nie znasz, to warto poznać dorobek zespołu Maanam. Koszt niewielki (za składankę) a to spory kawał polskiego rocka. Ta wspaniała muzyka już z nami pozostanie.


Kiedyś tyle miałam w głowie
Na tak, na nie zawsze odpowiedź
Uśmiech nowy, twarz wciąż nową
Na każdy głupi gest gotowy
Kiedyś tyle miałam w głowie
Uciekałam i płakałam
Brałam wszystko na poważnie
To co dzisiaj jest nieważne

Teraz mówię sercu, aby sercem było
Ta noc do innych jest niepodobna
I leżę cicho, cicho przy twym boku
Godzina mija za godziną

I już wiem, że spadnie deszcz
Drzewo znów się zazieleni
Choć milknie głos co krzyczy we mnie
Nie daje mi wytchnienia
I nie pytaj mnie jak żyć
Czy długo będę z ciebie kpić
Trawa wciąż jeszcze zielona
Moja miłość jest szalona

Teraz mówię sercu, aby sercem było
Ta noc do innych jest niepodobna
I leżę cicho, cicho przy twym boku
Godzina mija za godziną

Notka

Czasami mam ochotę podzielić się muzyką i myślę, że znajdzie się tu miejsce aby zaprezentować Ci jakąś piosenkę. Bez udowadniania, że mój gust jest lepszy, niż Twój. Krótko o utworze, czyli bez przegadania tematu. Taka konwencja.

Wpis tak dla oddechu, gdyż ostatnio było tutaj dużo frustracji (choćby na Facebook) i polityki (również przy okazji prezentowania muzyki). Zapowiadają się kolejne zgorzkniałe wpisy, więc trzeba czasami zluzować gatki. Postaramy się też aby w najbliższym czasie pojawiły się nowe wpisy o filmach i w końcu coś o książkach.

Pamiętaj, że na blogu używamy tagów (widoczne z prawej strony oraz pod każdym wpisem), co ułatwi Ci szukanie interesujących treści. Warto dodać profile społecznościowe Panoptikum.Media do ulubionych i obserwowanych. Tradycyjnie zachęcam Cię też do napisania komentarza pod artykułem. To ważny i przyjemny sygnał, że ktoś moje (i nie tylko moje) wypociny czyta.

Maanam „Ta noc do innych jest niepodobna” (koncert, 2008)

Tekst piosenki oraz jego wideoklip (pochodzący z serwisu zewnętrznego) został umieszczony w celach informacyjnych oraz edukacyjnych. Są one przeznaczone do użytku prywatnego. Wszelkie prawa do utworów umieszczonych na tej stronie przysługują ich autorom. Prosimy o kontakt w przypadku, gdy właściciel praw do utworu (tekstu piosenki, nagrania lub wideoklipu) nie życzy sobie by był on prezentowany na stronie Panoptikum.Media. Grafiki ilustrujące wpis są klatkami z wideoklipu. Publikacja na zasadach cytatu. Artykuł zawiera link programu partnerskiego (czasami umieszczamy, nie miej nam za złe)

Podziel się tą treścią ze znajomymi!

About PMM

Autor tekstów. Nadworny fotograf i fotoreporter. Administrator. Cham bez szkoły, intelektualny dywersant, niespełniony artysta, oraz inteligent w czwartej części.

View all posts by PMM →

6 Comments on “Maanam „Ta noc do innych jest niepodobna””

  1. Maanam miał sporo kawałków, których się dobrze słucha (nawet „Buenos” będące przecież plagiatem) – z drugiej strony Kora chyba lubiła mieć problemy i jeśli nie śpiewała to czasami ciężko było jej słuchać…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *