O Panoptikum

Werbalizacja krystalizującej się koncepcji.
Wybieg intelektualny.
Kontestująca publicystyka.
Różnorodna predylekcja.
Pro Arte.

Witaj!

Przedstawiam Ci stronę Panoptikum.Media, dość specyficzne miejsce w internecie. Jest to po części wielotematyczna witryna o strukturze małego portalu na którym publikują różni autorzy a jednocześnie skromny i osobisty blog. Czy da się to połączyć? Moim zdaniem tak.

Tematyka.

Panoptikum jest wielotematyczne, czy więc jest o wszystkim? Z całą pewnością nie. Spoiwem dla różnych tematów jest ich dobór oraz charakter tekstów. Nie ma tutaj miejsca dla robienia czegoś na siłę. Piszę o tym na co mam ochotę i w taki sposób, jaki uważam za słuszny. Tak samo robią inni autorzy, którzy z różnych powodów podjęli współpracę przy tej stronie, czym sprawili mi wielką radość.

Co można tutaj znaleźć? Z pewnością ważne miejsce na tej stronie zajmuje publicystyka (media, społeczeństwo, ekonomia, technologia, polityka). Sztuka w ujęciu ogólnym (fotografia, malarstwo itp), jak i relacje z wydarzeń (koncerty, przedstawienia teatralne, wystawy) oraz opisy i recenzje (literatura, film). Zagoszczą na Panoptikum artykuły o różnych interesujących przedmiotach (pióra wieczne, zegarki itp). Znajdzie się również miejsce na gry i zabawy (gry planszowe, rozrywka elektroniczna) oraz różności nie pasujące do głównych nurtów tematycznych.

Kto?

Kto tutaj pisze? Głównym sprawcą zamieszania jestem ja a podpisuję się pseudonimem Poszum. Są również inne pseudonimy chroniące tożsamość autorów. Dlaczego tak? Jest moda na jawne podpisywanie się w internecie, ale ta moda nie dotyczy Panoptikum. Lubimy swoją prywatność, lecz to nie oznacza, że mamy złe intencje. Prywatność to nie jest przestępstwo!

Chcemy aby nasze artykuły były czytane! Nie piszemy nieśmiało do szuflady w której jest ukryty różowy pamiętnik zamykany na miniaturową kłódkę. Publikujemy w internecie, aby podzielić się z Tobą swoimi pasjami, przemyśleniami oraz wiedzą.

Dla kogo?

Dla Ciebie! Panoptikum jest skierowane do ludzi z pasją i zainteresowaniami. Dla samodzielnie myślących kontestatorów. Każdy lubiący sztukę, lub ją tworzący znajdzie tu coś dla siebie. Ci, którzy czytają książki, lub oglądają mniej znane filmy również nie powinni być zawiedzeni.

Cieszę się, że tutaj jesteś! Staram się stworzyć przestrzeń dla wymiany myśli i mam nadzieję, że zechcesz tu wracać. Piszemy (przecież nie jestem tu jedyny) w wolnym czasie, publikujemy z pasji, chęci podzielenia się z Tobą naszą wiedzą i przemyśleniami. Charakter Panoptikum jest specyficzny i z pewnością nie dla każdego, choć mam nadzieję, że przypadnie Ci do gustu.

Poszum

Warto przeczytać:

Tu znajduje się mapa strony. Ostatnia aktualizacja wpisu miała miejsce 23 maja 2020