Wybory prezydenckie 2020

Wybory 2020 - Wrocław idzie na wybory!

Już w niedzielę 26 czerwca odbędą się wybory prezydenckie. Weź odpowiedzialność za Polskę, pójdź głosować!

Uważam, że to bardzo ważne wybory i to pomimo faktu, że w Polsce urząd prezydenta nie odgrywa szczególnie dużej roli ze względu na niewielkie uprawnienia. Są to wybory istotne w sposób symboliczny, gdyż Polacy są teraz mocno podzieleni a na płaszczyźnie sporu pomiędzy dwiema głównymi koalicjami politycznymi warto pokazać swoje poparcie dla jednego z jedenastu kandydatów. Oddając głos popiera się nie tylko kandydata, ale też jego światopogląd i program polityczny. Pora przerwać milczenie i zabrać głos o kierunku w jakim powinna zmierzać Polska.

Choć napisałem, że rola prezydenta jest niewielka to część jego uprawnień pozwala na realne działanie, może mieć on realny wpływ na ustawodawstwo oraz prace parlamentarne. To powoduje, że prezydent może w pewnym zakresie prowadzić własną politykę, podjąć działania w aktualnym sporze politycznym i opowiedzieć się po jednej ze stron, lub forsować własne stanowisko. Jakie to będzie stanowisko, jaki stosunek do parlamentu i rządu to już zależy od tego, kogo wybierzemy na głowę państwa.

Więcej o uprawnieniach prezydenta (Wikipedia).

Media często koncentrują się na kilku najbardziej znanych kandydatach a przecież jest ich jedenastu! To nie jest wybór pomiędzy dwoma głównymi nurtami politycznymi a pierwsza tura wyborów daje bardzo duży wybór programów i osobowości. Warto przemyśleć decyzję, zapoznać się z różnymi kandydatami, poszukać informacji na własną rękę i nie tkwić w bańce informacyjnej wykreowanej przez media głównego nurtu.

Pełna lista kandydatów wraz z linkami do ich stron internetowych (strona PKW).

Pamiętaj aby podczas tych wyborów, ze względu na zagrożenie koronawirusem, zachować szczególną ostrożność. Koniecznie załóż maseczkę, weź jednorazowe rękawiczki i własny długopis oraz oczywiście dowód osobisty.

Ponawiam apel: to ważne wybory i warto w nich uczestniczyć!

Fotografia w nagłówku: PMM. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Podziel się tą treścią ze znajomymi!

About Poszum

Autor Panoptikum.Media. Niepoprawny pesymista, człowiek wielu zainteresowań, koncentrat frustracji. Znany z tego, że jest nieznany.

View all posts by Poszum →

2 Comments on “Wybory prezydenckie 2020”

  1. Nie tylko Wrocław poszedł na wybory, frekwencja była bardzo wysoka. Teraz będzie druga tura i nie ma pewności, kto wygra. Dość marionetkowego prezydenta, który pomaga rządowi rozwalać ten kraj!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *