Miesięcznica (ujęcie techniczne)

Działamy już miesiąc czasu! Panoptikum.Media rozwija się i w sumie start witryny można uznać za udany. WordPress się sprawdza, teksty się pojawiają a udoskonalenia są wciąż wdrażane. Pora na małe podsumowanie.

Artykuły, czyli to co najważniejsze na stronie. Od poprzedniego wpisu technicznego sporo się stało. Nie można narzekać, efektem pracy jest 6 wpisów w marcu i 8 w kwietniu (licząc ten, ale miesiąc się jeszcze nie skończył i może jeszcze coś się uda zaprezentować). Na dodatek teksty są różnorodne, więc czytelnik nie powinien się nudzić. Nie jest źle, jak na początki skromnej, prywatnej strony internetowej. W sumie to jest bardzo dobrze.

Zmiany, wiele zmian

Na naszej witrynie zachodzi wiele zmian i trudno jest je wszystkie wymienić. Drobna przeróbka nagłówka, pojawienie się ikonek zintegrowanych z portalami społecznościowymi, rozbudowa kategorii, udoskonalenie formularza kontaktowego, cały czas poprawiamy różne drobiazgi. Niekiedy modyfikacje są nieznaczne, lub zupełnie niewidoczne dla czytelnika a jednak bardzo istotne dla nas i funkcjonowania witryny.

Tworzenie strony internetowej jest procesem czasochłonnym i wymagającym wiele pracy. Panoptikum wciąż będzie ulegało zmianom i udoskonaleniom. Nie wszystko jest jeszcze gotowe, ale liczymy na Twoją wyrozumiałość.

Logo

Powstała i została zaimplementowana na stronie nasza ikona, czyli logo (drugie, jako uzupełnienie logotypu). Obrazek można zobaczyć poniżej, mam nadzieję, że się podoba.

Nasza ikona/logo. Napisz, że jest piękne i super!

Media społecznościowe

Na Panoptikum pojawiły się ikony mediów społecznościowych. Można podzielić się informacją o ciekawych artykułach i na bieżąco śledzić nowości na stronie. Jesteśmy na portalach: Facebook oraz Minds. W planach są kolejne kanały komunikacji z Wami. Zachęcamy do polubienia nas i ogólnego wsparcia w promocji.

Chcemy być niezależni, więc choć założyliśmy różne „fanpejdże” to kładziemy nacisk na tę stronę. Nasz serwer i domena, nikt nie zablokuje konta i nie wprowadzi korporacyjnej cenzury. Polecamy dodać tę stronę do ulubionych oraz śledzić nasz kanał RSS.

Żarcik.

Pora na żart, czyli przepyszny kawałek suchara. Wychodzimy z założenia, że wszyscy lubią dowcipy i dzięki temu sprytnemu zabiegowi ktoś polubi tę stronę na portalach społecznościowych 😉

– Nie mogę zrozumieć, jak hakerowi udało się złamać hasło w moim laptopie.

– A jakie miałeś hasło?

– Rok kanonizacji Świętego Dominika przez papieża Grzegorza IX

– A który to był rok?

– 1234.

Komunikat zwrotny

Pojawiły się pierwsze komentarze i polubienia. To miłe i budujące. Bardzo nam zależy na komunikacji zwrotnej z Twojej strony. Zachęcamy do polubienia tej strony na portalach społecznościowych (oraz w serduchu) i pisania komentarzy (zwłaszcza bezpośrednio na Panoptikum). Uwagi, pomysły i wszelkie zachwyty są mile widziane!

Do przeczytania

To w sumie tyle, jeśli chodzi o podsumowanie pierwszego miesiąca działania witryny. Kolejne wpisy z tej serii będą się pojawiały co jakiś czas w kategorii Panoptikum. Zachęcam do zapoznania się ze wstępniakiem. Do przeczytania!

Grafika w nagłówku zawiera kadr z filmu „The Invisible Man” (USA, 1933). Jak widać Una O’Connor znakomicie odegrała swoją rolę. O tym i innych filmach w przyszłości przeczytasz na Panoptikum.

Podziel się tą treścią ze znajomymi!

About Poszum

Autor Panoptikum.Media. Niepoprawny pesymista, człowiek wielu zainteresowań, koncentrat frustracji. Znany z tego, że jest nieznany.

View all posts by Poszum →

7 Comments on “Miesięcznica (ujęcie techniczne)”

    1. Dziękuję, choć do rocznicy jeszcze daleko. Pierwszy miesiąc był bardzo dynamiczny zarówno ze względu na ilość opublikowanych wpisów, jak i ciągle zmiany oraz udoskonalenia strony. Z pewnością Panoptikum takiej dynamiki nie utrzyma, ale perspektywa pierwszego roku zapowiada się bardzo ciekawie.

      Cieszą komentarze pod wpisami, polubienia na portalach społecznościowych itp. Komunikaty zwrotne, takie jak Twój, są bardzo mobilizujące!

    1. Właśnie o takie „niespodziewanie entuzjastyczne” recenzje loga chodzi. Wiedziałem, że Ci się spodoba 😉

      To teraz na poważnie. Dziękuję. Postaram (postaramy) się aby ten blog był trochę innym, lecz interesującym miejscem w sieci. Mam nadzieję, że również Ty zechcesz odwiedzać Panoptikum, gdyż łapiesz nasze poczucie humoru 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *