Percival Schuttenbach „Satanismus”

Percival Schuttenbach „Satanismus”

Utwór „Satanismus” (Braniewo song) grupy Percival Schuttenbach może wydać się kontrowersyjny. Jest to żart muzyczny i osoby o silnych „uczuciach religijnych” mogą wypuścić powietrze, oraz rozluźnić mięśnie.

„Satanismus” pochodzi z pierwszego albumu studyjnego Percival Schuttenbach, który nosi tytuł „Reakcja Pogańska”. Na wydanej w 2009 roku płycie piosenka jest dłuższa o początkową część instrumentalną, którą niemal w całości wycięto na zabawnym, amatorskim wideoklipie, jaki prezentuję poniżej. Widać, że ekipa nieźle się bawiła podczas tworzenia tego filmiku.

„Satanismus”

Ta specyficzna, fajnie brzmiąca i dowcipna piosenka jest tylko jedną z wielu perełek składających się na album „Reakcja Pogańska”. Z pewnością „Satanismus” zwrócił uwagę wielu osób na Percival Schuttenbach i bardzo słusznie. Zespół pod hasłem „New Wave of Polish Heavy Folk”* tworzy znakomitą muzykę.

Percival Schuttenbach tworzy muzykę z nurtu folk metal i folk rock. Etymologia nazwy wywodzi się od postaci gnoma Percivala Schuttenbacha z sagi o wiedźminie. Co ciekawe w ramach projektu Percival (muzyka folkowa) muzycy tworzyli ścieżkę do gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon”. Takie to ciekawe powiązania z prozą Sapkowskiego.

Der Satan,
Mit der Teufel
Mechanismus
Satanismus


Der Satan,
Mit der Teufel
Percivalus
Perversalus


A, kiedy przyjdzie Jezus
pokażemy mu tabliczkę
z kierunkiem na Wieliczkę


Der Satan,
Mit der Teufel
Mechanismus
Satanismus


Der Satan,
Mit der Teufel
Mechanismus
NordElagus


A, kiedy przyjdzie…

Notka

Czasami mam ochotę podzielić się muzyką i myślę, że znajdzie się tu miejsce aby zaprezentować Ci jakąś piosenkę. Bez udowadniania, że mój gust jest lepszy, niż Twój. Krótko o utworze, czyli bez przegadania tematu. Taka konwencja.

Percival Schuttenbach „Satanismus” (wideoklip)

*„Nowa Fala Polskiego Heavy Folku”

Tekst piosenki oraz jego wideoklip (pochodzący z serwisu zewnętrznego) został umieszczony w celach informacyjnych oraz edukacyjnych. Są one przeznaczone do użytku prywatnego. Wszelkie prawa do utworów umieszczonych na tej stronie przysługują ich autorom. Prosimy o kontakt w przypadku, gdy właściciel praw do utworu (tekstu piosenki, nagrania lub wideoklipu) nie życzy sobie by był on prezentowany na stronie Panoptikum.Media. Grafiki ilustrujące wpis są klatkami z wideoklipu. Publikacja na zasadach cytatu. Artykuł zawiera link programu partnerskiego (czasami umieszczamy, nie miej nam za złe)

Podziel się tą treścią ze znajomymi!

About PMM

Autor tekstów. Nadworny fotograf i fotoreporter. Administrator. Cham bez szkoły, intelektualny dywersant, niespełniony artysta, oraz inteligent w czwartej części.

View all posts by PMM →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *