Pilnie potrzebna jest krew!

Potrzebna krew! RCKiK.

Pilnie potrzebna jest krew! Okres wakacyjny w połączeniu z zagrożeniem koronawirusem spowodował, że brakuje krwi potrzebnej do ratowania życia. Jak możesz pomóc? O ile Twój stan zdrowia na to pozwala, to zgłoś się do najbliższego RCKiK (Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa). Nie ma innego sposobu na pozyskanie krwi, nie można jej wyprodukować!

Poprzez stronę Twoja Krew znajdziesz wszystkie potrzebne informacje oraz najbliższe RCKiK. Zapoznaj się dokładnie z wymaganiami zdrowotnymi i ograniczeniami w oddawaniu krwi. Przygotuj się również na szczere wypełnienie ankiety w RCKiK mającej na celu ocenę, czy Twoja krew może nieść ryzyko dla jej biorcy. Tu potrzebna jest odpowiedzialność, aby nie szkodzić sobie oraz innym. Jeśli spełniasz wymogi zdrowotne, to nic nie stoi na przeszkodzie aby zostać Honorowym Dawcą Krwi!

Chorowałeś na koronawirusa i wyzdrowiałeś?

Jeśli masz już za sobą koronawirusa, to Twoje osocze zawiera przeciwciała, które mogą wspomagać leczenie chorych na COVID-19 z ciężkimi, zagrażającymi życiu objawami zakażenia. Możesz zostać dawcą osocza w najbliższym Centrum Krwiodawstwa i uratować zdrowie a nawet życie drugiemu człowiekowi!

Pobrane osocze jest poddawane procedurze redukcji patogenów, dzielone na dawki wielkości 100-250 ml i zamrażane. W zależności od zawartości w osoczu przeciwciał neutralizujących wirusa, chorym na COVID-19 przetacza się 200-400 ml osocza.

Zachęcam!

Zachęcam Cię do oddawania krwi. Poczytaj, przemyśl i działaj!

Grafika w nagłówku jest na bazie pliku autorstwa iamhk i została udostępniona na licencji Creative Commons (CC BY 3.0). Została ona uzupełniona grafikami pokazującymi niedobory krwi, które znajdują się na stronie RCKiK we Wrocławiu (na zasadzie cytatu).

Podziel się tą treścią ze znajomymi!

About PMM

Autor tekstów. Nadworny fotograf i fotoreporter. Administrator. Cham bez szkoły, intelektualny dywersant, niespełniony artysta, oraz inteligent w czwartej części.

View all posts by PMM →

2 Comments on “Pilnie potrzebna jest krew!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *